;

Kurumsal

Hakkımızda

LGT Logistics 2005 yılında faaliyetlerine başlamış olup, kuruluşundan bu yana vermiş olduğu hizmet süresince birçok projeye ortak olarak başarılara imza atmıştır.

Sürekli olarak gelişen teknolojiyi kendi lojistik faaliyetlerinde en iyi şekilde kullanan LGT Logistics, 2015 yılında daha profesyonel ve uluslararası şekilde hizmet verebilmek adına yeniden yapılanmıştır.

Tehlikeli madde taşımacılığı (ADR) ile lojistik faaliyetlerin başlayan LGT Logistics, günümüzde vermiş olduğu hizmet yelpazesine drybulk (tipping) konteyner operasyonu, uluslararası kara ve demir yolu taşımacılığı, intermodal taşımacılık, gümrük ve depolama çözümleri gibi hizmetleri eklemiştir.

Misyonumuz

Müşterilerimizin var olan tüm lojistik ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına daha kapsamlı ve müşteri odaklı servis vermek, işletmeleri birden fazla lojistik firmasıyla bağlantı kurma yükünden kurtararak, üretim süreci sonrasında, hedeflenen lokasyonlara, ihraç limanlarına ya da nihai kullanıcılara kadar olan bütün aşamalarda hızlı ve kaliteli hizmet / destek vermek temel ilkemizdir.

Vizyonumuz

LGT Logistics olarak gelecek zamanlarda da aynı ilk kurulduğumuz zamanda olduğu gibi, gelişen teknolojiyi lojistik alanında en iyi şekilde takip ederek ve kullanarak, mümkün olan en az maliyet ve süre ile en yüksek performansta ve çevre duyarlılığı ile lojistik alanında ilklere imza atmaya devam edeceğiz.

Yol Güvenlik Taahhüdü Beyannamesi

LGT Lojistik olarak bizler işletmemizin iş ve işlemlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirmesini ve geleceğe yönelik büyüme kaydetmesini sağlamak açısından çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve tedarikçilerimizin sağlık ve güvenliğiyle ilgili hususların önemine şiddetle inanmaktayız.

Bu bağlamda bizler:

Sürüş esnasında vukuu bulabilecek olan yol kazalarını, yaralanmaları ve çevresel kirliliği engelleyeceğiz. Yol kazalarına katkıda bulunan durum-koşul ve davranışlara hiçbir şekilde müsamaha göstermeyeceğiz. Güvenli sürüş açısından araç kullanan bütün çalışanları eğiteceğiz.

Güvenli sürüş alışkanlıkları geliştirmek suretiyle karayollarında araç kullanan diğer araç kullanıcılarını ve çevreyi korumak amacıyla elimizden gelen her şeyi yapacağız.

Yürürlükte bulunan yol güvenlik yasalarına uyacağız.

İyide olsa kötüde olsa açık ve şeffaf bir şekilde gerçekleri gizlemeksizin yol güvenlik performans raporumuzu hazırlayacağız.

Yol güvenlik performansının geliştirilmesi, kazaların engellenmesi, saptama ve raporlamaya ilişkin hedefler belirleyeceğiz.

Güvensiz olan koşullarda veya sağlığı açısından tehlike arz eden durumlarda hiçbir şekilde herhangi bir personeli araç kullanmaya zorlamayacağız veya bu yönde talimat vermeyeceğiz.

Kısaca belirtmek gerekirse bizler son derece değerli olan insanları, menkul veya gayrimenkul malları ve çevreyi koruyabilmek amacıyla sıfır yol trafik kazası hedefini amaçlamaktayız.

Sertifikalarımız