;

ETİK İLKELER

ETİK İLKELER

LGT Logistics, ‘önce insan’ politikasını benimsemiş, çalışanları için huzurlu ve adil çalışma ortamını sağlamayı ve sürdürmeyi öncelik edinmiştir.

Çalışanlarımızın, benimsediğimiz etik ilkeler doğrultusunda çalışması, sorumluluk bilincinin olması sonucu kendi değerlerimizi müşterilerimize ve tedarikçilerimize hissettirerek güvenli bir çalışma sağlamakta ve sektör bilincini oluşturmaktayız. Değerlerimizi destekleyen etik ilkelerimiz;

Dürüstlük
Çalışanlarımızla kendi aramızda dürüstlüğü ve güveni sağlarız. Birbirimize karşı adil ve saygılı davranarak huzurlu bir ortam yaşatırız. Müşterilerimize ve tedarikçilerimize karşıda aynı şekilde dürüst, saygılı ve adil davranarak güzel işbirlikleri oluştururuz.

Yasalara Uyma
Şirket olarak, ilgili yasalara uyarız. Kendimize ve sektöre karşı saygınlığımızı koruruz.

Gizlilik
Çalışanlarımızın özlük bilgileri ve müşterilerimizin bilgilerinin korunması esastır. Şirket olarak bilgi gizliliğinin önemine inanarak hareket ederiz. Görevden sorumlu çalışan dışında kimse şirket bilgilerine, çalışan bilgilerine ve müşteri bilgilerine ulaşamaz.

Çıkar Çatışmanın Önlenmesi
Tedarikçilerimiz ve müşterilerimiz ile iş için bir araya geldiğimizde arkadaşlıklar, dostluklar ve ilişkiler kurulabilir. Şirket olarak özel hayata saygımız ile bu oluşan bağları desteklemekteyiz. Ancak oluşan bağlardan kaynaklı bilgi alışverişine ve oluşabilecek çıkar çatışmasının önlenmesi amacıyla böyle bir durumlarda bağlara etik olarak karşı durmaktayız.

Başka İşte Çalışma Yasağı
Çalışanın verimliliğin düşmemesi ve şirketin benimsenmesi açısından önemli bir yer taşıyan ilkemizdir. Çalışanlarımızın başka bir iş yerinde çalışması yasaktır.

Müşterilerimiz ve Tedarikçilerimizle İlişkilerimiz
Birbirimize karşı dürüst davranarak, işin oluşmasında ve gerçekleşmesinde objektif ve şeffaf bir iş alanı oluştururuz. Iki tarafında sorumluluk bilinci ile ilerlemesi sağlıklı ve güvenli bir iş ortaklığını bize sağlar.